Próbki Gratis | Wysyłka w 24 godziny | Prezenty do zamówień | Darmowa dostawa od 200zł.

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Dermokosmetyki

Co są dermokosmetyki ?

Termin dermokosmetyków wprowadzono w latach osiemdziesiątych przez dr. Michela Lecrera. Termin odnosi się do preparatów łączących w sobie działanie kosmetyczne i dermatologiczne.  Produkty te są zorientowane na pielęgnację i zdrowie skóry.  Deromokosmetyki to ponadto grupa kosmetyków, które zawierają aktywne biologicznie substancje. Ich działanie przypomina efekty, jakie uzyskuje dzięki zastosowaniu leków. Często dermokosmetyki kojarzone są jako produkty sprzedawane w aptekach. Oczywiście jest to tylko jeden z kanałów sprzedaży i nie każdy kosmetyk, który jest dostępny w aptece będzie dermokosmetykiem. Często jest to dla producentów sposób na podbudowanie zaufania do danego produktu.

Czy dermokosmetyki są lepsze od tradycyjnych kosmetyków?

Kosmetyki tego typu komponowane są ze składników o wysokiej skuteczności. Produkty poddaje się badaniom klinicznym oraz badaniom dermatologicznym. Dzięki temu zyskuje się większą pewność  skuteczności i bezpieczeństwa. O dermokosmetykach, w przeciwieństwie do nutrikosmetyków, które są podawane doustnie – możemy mówić tylko w przypadku, gdy mamy do czynienia z produktami, które aplikujemy bezpośrednio na skórę.  Produkty tego zazwyczaj są skuteczniejsze i bezpieczniejsze w porównaniu do klasycznych kosmetyków. W  szczególności w walce z takimi problemami skórnymi jak trądzik, pękające naczynka, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca.

Dermokosmetyki mogą być również z powodzeniem stosowane w przypadku występowania cery wrażliwej.  Stosowanie bezpiecznych, przebadanych dermatologicznie składników, które rzadziej uczulają jest pożądane przez delikatną, wrażliwą skórę . Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tej grupy kosmetyków podczas pielęgnacji  skóry kobiet w ciąży, niemowląt i małych dzieci. Oczywiście wymaga to stosownych certyfikatów bezpieczeństwa. Dermokosmetyki  zazwyczaj posiadają łagodne konserwanty oraz unikają drażniących substancji zapachowych, przez co mogą okazać się w tym przypadku dużo lepszym wyborem niż klasyczne kosmetyki drogeryjne.

Co łączy koreańskie kosmetyki i dermokosmetyki?

Kosmetyki koreańskie tak jak dermokosmetyki rozwiązują konkretne problemy skórne. Producenci z Azji również sięgają po bezpieczne i naturalne składniki. Coraz częściej badania kliniczne i dermatologiczne są standardem. Oczywiście mowa o dodatkowych badaniach nie wymaganych do rejestracji produktów.  Podobieństw jest na prawdę dużo jednak nie można powiedzieć, że każdy koreański kosmetyk będzie dermokosmetykiem. Jeśli szukasz konkretnych funkcji lub rozwiązania problemu skórnego napisz do nas lub zadzwoń.

 

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty

10% rabatu

zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod na pierwsze zakupy