Koreańska pielęgnacja w 10 krokach

Jednym z elementów koreańskiej kultury jest kompleksowa i niezwykle staranna pielęgnacja twarzy. Koreańczycy podchodzą do tej kwestii bardzo skrupulatnie, ucząc się jej zasad już od najmłodszych lat. Gładka i promienna skóra to synonim dbałości o urodę oraz efekt holistycznego podejścia do własnego ciała. W świecie koreańskiej pielęgnacji duże znaczenie nadaje się nie tylko produktom dla kobiet, ale również kosmetykom męskim, które stanowią odpowiedź na potrzeby współczesnego mężczyzny.

Koreańczycy, a zwłaszcza Koreanki przywiązują niezwykle dużą wagę do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. W ich kulturze dbałość o urodę to nie tyle przykry obowiązek, co prawdziwa przyjemność i chwila zasłużonego relaksu. Dzięki temu koreańska pielęgnacja staje się nawykiem, który wynika z troski o ciało i kondycję swojej skóry. Azjatki traktują staranną pielęgnację twarzy jako inwestycję w siebie, swoje samopoczucie oraz piękny wygląd skóry. Ważnym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej jest obserwacja i dostosowywanie podejmowanych działań do konkretnych potrzeb danego typu skóry.

Koreański rytuał pielęgnacyjny składa się z 10 kroków. Te stosowane razem odpowiadają za kompleksową pielęgnację skóry twarzy, bazującą na dokładnym oczyszczaniu, tonizowaniu oraz dogłębnym nawilżaniu, a także zabezpieczeniu jej przed oddziaływaniem określonych czynników zewnętrznych. Warto pamiętać, że 10 kroków koreańskiej pielęgnacji to tylko pewien schemat, który – zgodnie z azjatycką filozofią piękna –  możemy swobodnie modyfikować w zależności od aktualnych potrzeb naszej skóry.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji:

 1. Demakijaż oraz oczyszczanie olejami. Koreańskie oczyszczanie przy pomocy olejku do mycia twarzy to pierwszy, a zarazem niezwykle istotny element kilkuetapowej pielęgnacji. Służy usunięciu tłustych zanieczyszczeń, makijażu, brudu, kurzu, a także nadmiaru sebum.
 2. Mycie twarzy z zastosowaniem kosmetyku na bazie wody. Kolejnym punktem koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego jest użycie kosmetyku na bazie wody. Koreanki najczęściej sięgają po żel do mycia twarzy, który jest uzupełnieniem dwuetapowego oczyszczania twarzy i wspomaga usuwanie pozostałości oleju oraz resztek zabrudzeń.
 3. Złuszczanie naskórka przy użyciu peelingu. Peeling pomaga w pozbyciu się martwych komórek naskórka, a przy okazji oczyszcza zatkane pory oraz usuwa zaskórniki. Ten etap pielęgnacji najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu.
 4. Tonizowanie skóry. Kolejnym krokiem w koreańskiej pielęgnacji jest zastosowanie toniku, który przywraca skórze odpowiednie pH, odświeża ją oraz nawilża, przygotowując cerę do dalszych etapów pielęgnacji.
 5. Nawilżanie za pomocą esencji. Zastosowanie esencji, czyli lekkiego kosmetyku zawierającego skoncentrowaną porcję składników aktywnych, jest etapem uzupełniającym pielęgnację. Esencja nawilża skórę i lepiej przygotowuje ją do przyjęcia substancji aktywnych znajdujących się w serum.
 6. Zastosowanie serum, ampułki lub koncentratu. Te silnie skoncentrowane kosmetyki wykazują aktywne działanie, które powinno być dopasowane do aktualnych potrzeb naszej skóry. Odpowiednio dobrane serum może pomóc w nawilżeniu, odżywieniu oraz regeneracji skóry, poprawie jej kolorytu, złagodzeniu stanów zapalnych lub wygładzeniu zmarszczek.
 7. Nałożenie naturalnej maseczki w płachcie. Maska w płachcie to hit koreańskiej pielęgnacji. Jej zastosowanie dostarcza skórze niezbędnych składników nawilżających, odżywczych lub regenerujących. Do tego jest niezwykle wygodna w użyciu, a efekty jej stosowania są widoczne niemal natychmiast.
 8. Pielęgnacja skóry pod oczami. Ten etap polega na zastosowaniu odpowiedniego kremu pod oczy. Dobry krem opóźnia efekty starzenia, niweluje opuchliznę oraz redukuje cienie pod oczami.
 9. Aplikacja koreańskiego kremu na twarz. Dobrze dobrany krem odpowiada przede wszystkim za dogłębne nawilżenie, a przy okazji wygładzenie skóry twarzy.
 10. Ochrona skóry przed promieniowaniem UV. To ostatni krok koreańskiej pielęgnacji. Nałożenie kremu lub emulsji z filtrem UV służy ochronie skóry przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych.

Koreańskie rytuały pielęgnacyjne nie ograniczają się tylko do wdrażania powyższych etapów pielęgnacji twarzy. Równie ważny jest dobór i zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Chcesz wiedzieć, które z nich są najważniejsze? Sprawdź nasz przewodnik i poznaj produkty, które są najczęściej stosowane w koreańskiej pielęgnacji  tutaj

 Dlaczego warto stosować koreańskie kosmetyki?

Koreańskie kosmetyki zrewolucjonizowały europejski rynek pielęgnacyjny. Co sprawia, że warto po nie sięgać? Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć na to pytanie w dwóch słowach, bez wahania wskazalibyśmy na jakość oraz skuteczność. Oto, co się kryje pod tymi stwierdzeniami:

 • sprawdzony i naturalny skład. Wysokiej jakości kosmetyki koreańskie bazują na wyselekcjonowanych i łagodnych dla skóry składnikach. Na próżno szukać tam konserwantów, drażniących substancji zapachowych czy sztucznych barwników. Czego możemy oczekiwać w zamian? Ekstraktów z lokalnych roślin, cenionych składników mineralnych, naturalnych olejków, wyciągów ziołowych oraz zawansowanych biotechnologicznych składników. Brzmi dobrze, prawda?
 • nowatorskie receptury. Koreańskie kosmetyki to mistrzowskie połączenie tego, co tradycyjne i znane od pokoleń z tym, co nowoczesne i innowacyjne. Swoją skuteczność zawdzięczają nie tylko użyciu wysokiej jakości składników, ale także zastosowaniu nowoczesnej technologii, zaawansowanych, przemyślanych i starannie dobranych formuł.
 • kompleksowa pielęgnacja oparta na ściśle określonym działaniu. Oczyszczenie, nawilżenie, ukojenie, regeneracja, a może skuteczne odżywienie skóry? Te wszystkie efekty osiągniesz dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków. Koreańskie rytuały pielęgnacyjne bazują bowiem na konkretnym działaniu. Jeśli zdecydujesz się na wybór kosmetyku dobranego do określonego typu skóry oraz jej potrzeb, z łatwością uzyskasz dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz.