Próbki Gratis | Wysyłka w 24 godziny | Prezenty do zamówień | Darmowa dostawa od 200zł.

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Kosmetyki do cery wrażliwej

Kosmetyki do cery wrażliwej powinny być maksymalnie delikatne. Powinny minimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień. Skóra wrażliwa charakteryzuje się delikatnością i skłonnością do zaczerwienienia. W przypadku tej cery często występuje uczucie ściągnięcia i pieczenia po użyciu wody z mydłem i niektórych kosmetyków. Jest to cera wymagająca a jej pielęgnacja to również obserwowanie i unikanie czynników drażniących np. nadmiernej ekspozycji słonecznej, klimatyzacji. Kosmetyki do skóry wrażliwej powinny być łagodne z niewielką ilością dobranych składników o szerokim działaniu. Dobre kosmetyki do skóry wrażliwej poprawiają również naturalną barierę ochronną skóry. W tej kategorii zebraliśmy kosmetyki, które powinny sprawdzić się w pielęgnacji cery wrażliwej. Jeśli masz obawy, nic nie szkodzi zadzwoń a wspólnie stworzymy zestaw kosmetyków do cery wrażliwej, który zaspokoi potrzeby Twojej skóry. Pomyślimy również o przetestowaniu wybranych produktów przed ich zakupem aby mieć pewność skuteczności i łagodności.

Pielęgnacja cery wrażliwej

Skóra wrażliwa jest delikatna, łatwo ją podrażnić, cechuje się skłonnością do zaczerwienienia oraz powracającym uczuciem swędzenie lub pieczenia. Cera wrażliwa należy do typu cery podatnej na działanie czynników zewnętrznych. Ten typ skóry wymaga delikatnych kosmetyków, które będą wzmacniały jej odporność na czynniki drażniące. Pielęgnacja cery wrażliwej to również odpowiednia profilaktyka. Warto unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słonecznie i używać kremów z filtrem o wysokim faktorze ochronnym. Nie narażać skóry na podrażnienia oraz stosować regularną pielęgnację.

Koreańskie kosmetyki do skóry wrażliwej

Koreańskie kosmetyki to na ogół produkty o dopracowanych łagodnych składach. Kosmetyki azjatyckie bardzo często oceniane są poprzez analizę ich składników względem ich klasyfikacji przez EWG (Environmental Working Group).  Składniki sklasyfikowane na zielono są na ogół delikatne oraz skuteczne.  Ważnym elementem, który wyróżnia koreańskie kosmetyki do skóry wrażliwej jest skupienie na rozwiązaniu problemu a nie tylko jego objawów.  Zarówno krem do skóry wrażliwej jak i inne dedykowane kosmetyki będą zawierały składniki wzmacniające skórę przed czynnikami drażniącymi. W przypadku tego rodzaju skóry warto minimalizować ryzyko podrażnienia. Warto zastanowić się nad stosowaniem kosmetyków o krótkich i bezpiecznych składach lub produktach łączących w sobie wiele funkcji np. nawilżającą, odżywczą, anti-aging.

Mitem jest, że kosmetyki naturalne są gwarantem bezpieczeństwa. Wiele substancji roślinnych może działać silnie drażniąco. Jest to zawsze kwestia indywidualna dlatego zawsze warto przetestować dany produkt miejscowo.

Jakich składników w kosmetykach do skóry wrażliwej szukać?

To pytanie pojawia się bardzo często. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi wrażliwość skóry jest różna u różnych osób. Mimo to składniki, które dobrze sprawdzają się w kosmetykach do skóry wrażliwej to między innymi:

Bisabolol – składnik uzyskiwany z rumianku łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie

Beta-Glukan – składnik o działaniu przeciwzmarszczkowym

Wyciąg z zielonej herbaty – składnik o działaniu batkeriobójczym, ochronnym, nawilżającym i regenerującym.

Olej z orzechów makadamii – działanie natłuszczające, nawilżające oraz uelastyczniające skórę.

Oczywiście składników odpowiedniej dla skóry wrażliwej jest więcej. Jeśli nie masz czasu, siły lub głowy do tego. Napisz do nas lub zadzwoń stworzymy idealny zestaw kosmetyków do cery wrażliwej odpowiadający potrzebą Twojej skóry.

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty