Próbki Gratis | Wysyłka w 24 godziny | Prezenty do zamówień | Darmowa dostawa od 200zł.

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Kosmetyki z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy podstawą kosmetyków nawilżających

Składnik stosowany w kosmetykach od lat dziewięćdziesiątych i mający ugruntowaną pozycję. Jest skuteczny, występuje naturalnie w skórze, wiąże bardzo duże ilości wody, jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez skórę. Kosmetyki z kwasem hialuronowym najczęściej kojarzą się z produktami nawilżającymi. Ten składnik jest również często obecny w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Kremy do twarzy, maseczki czy serum z kwasem hialuronowym są produktem poszukiwanym przez wiele kobiet oraz mężczyzn.

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze. Dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody, skóra staje się bardziej nawodniona i nawilżona, co sprawia, że wygląda ona na elastyczną i jędrną. Kwas hialuronowy występuje w kosmetykach w różnych formach, najczęściej spotykamy go pod nazwą Sodium Hyaluronate. Jest to składnik o bogatym działaniu, zapobiega utracie wody z organizmu przez skórę, działa regenerująco oraz poprawia elastyczność skóry. Kosmetyki z kwasem hialuronowym w szczególności sprawdzą się w pielęgnacji cery suchej oraz dojrzałej. Jeśli potrzebujesz porady, napisz lub zadzwoń do nas, a wybierzemy wspólnie kosmetyk, który sprawdzi się w Twojej pielęgnacji.

Serum z kwasem hialuronowym, krem z kwasem hialuronowym – jak wybrać najlepsze?

Gdy wybierasz kosmetyki do pielęgnacji swojej cery, zwróć uwagę na dwa kluczowe elementy. Po pierwsze, należy uwzględnić potrzeby Twojej skóry. Każda skóra jest inna, a jej potrzeby zależą od wielu indywidualnych czynników. Po drugie, warto przyjrzeć się całościowemu składowi kosmetyku. Jeśli kwas hialuronowy znajduje się na końcu listy składników, oznacza to, że występuje w mniejszym stężeniu. Nawet najlepszy składnik nie przyniesie efektów, jeśli zastosowano go w śladowych ilościach. Dodatkowo, pozostałe składniki powinny wspierać pożądane działanie produktu. Warto więc wybierać kosmetyki, w których zastosowano różne formy kwasu hialuronowego.

Formy kwasu hialuronowego w kosmetykach

Czynnikiem, który pozwala na rozróżnienie różnych form kwasu hialuronowego, jest wielkość cząsteczki. Wyodrębnia się trzy kategorie:

– Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy (low molecular weight): najbardziej pożądana forma składnika. Dzięki mniejszym cząsteczkom łatwiej przenika przez naskórek, co sprzyja lepszej penetracji.

– Kwas hialuronowy średniocząsteczkowy (medium molecular weight): większe cząsteczki tworzące zazwyczaj kompleksy z innymi formami kwasu. Choć dobrze nawilża, nie przenika głęboko przez skórę. Jego działanie ogranicza się do tworzenia powłoki na powierzchni, co hamuje utratę wody z naskórka.

–  Kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy lub wielocząsteczkowy (high molecular weight): ta forma kwasu nie przenika głęboko w skórę. Wykorzystywana jest głównie do utrzymywania nawilżenia na powierzchni skóry oraz ochrony przed utratą wody z naskórka. Jest też wykorzystywana w medycynie estetycznej jako wypełniacz zmarszczek.

 

Koreańskie kosmetyki z kwasem hialuronowym – dla kogo będą odpowiednie?

Kwas hialuronowy cieszy się popularnością wśród producentów kosmetyków na całym świecie, niezależnie od regionu. To ze względu na jego skuteczność, bezpieczeństwo i liczne właściwości. W przypadku kosmetyków koreańskich często możemy spotkać różne formy tego składnika w jednym produkcie, co dodatkowo podnosi jego efektywność. Kwas hialuronowy stanowi także doskonałe uzupełnienie dla innych aktywnych składników.

Dzięki lekkiej konsystencji, kwas hialuronowy nie wywołuje zaskórników i może być używany przez osoby z cerą skłonną do trądziku oraz nadmiernym wydzielaniem sebum. Jego zdolność do zatrzymywania wody sprawia, że kosmetyki zawierające ten składnik doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej, nawilżając ją i przywracając jej elastyczność.

Dodatkowo, ze względu na właściwości przeciwstarzeniowe, kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą być skutecznym wsparciem dla osób z dojrzałą cerą, pomagając w redukcji zmarszczek i poprawie elastyczności skóry. Dlatego też, kosmetyki z kwasem hialuronowym są wszechstronne i mogą być używane przez różne typy skóry, aby zachować jej zdrowy i młody wygląd.

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty

10% rabatu

zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod na pierwsze zakupy