Próbki Gratis | Wysyłka w 24 godziny | Prezenty do zamówień | Darmowa dostawa od 200zł.

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Męskie kosmetyki

Dbanie o swoją skórę twarzy przez mężczyzn to już nie mit, a raczej codzienny rytuał. Teoretycznie budowa skóry kobiet oraz mężczyzn jest taka sama, pielęgnacja nie powinna więc niczym się od siebie różnić. Czy jednak jest tak naprawdę? Czy męskie kosmetyki są tylko marketingowym zabiegiem? Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę dobierając odpowiednią dla swoich potrzeb pielęgnację.

– Skóra męska jest grubsza od kobiecej o 25%. W związku z tym jest odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. promieniowanie UV. Zmarszczki pojawiają się na niej później, ale za to są głębsze i bardziej widoczne.

– Większe zagęszczenie gruczołów łojowych – które odpowiedzialne jest za produkcję sebum. Efektem tego jest bardziej tłusta skóra o większych skłonnościach do powstawania trądziku.

– Skóra męska ma niższe pH niż skóra kobieca – dlatego aplikowane preparaty mogą zachowywać się inaczej niż w przypadku skóry kobiecej.

– Znajduje się na niej więcej włosów – jedną trzecią powierzchni twarzy u mężczyzn stanowi zarost. Za ich wzrost odpowiada męski hormon testosteron.

– Męska skóra ma większe zagęszczenie naczyń krwionośnych – odpowiada to za większe skłonności do stałych zaczerwienień lub tworzenia się rumieni.

– Skóra mężczyzn jest ciemniejsza od skóry kobiet.

Kosmetyki męskie biorą pod uwagę wszystkie te elementy, dostarczając męskiej skórze wszystkiego czego potrzebuje. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie mogą używać kosmetyów damskich, gdyż wszystkie produkty opierają się głównie na tych samych komponentach.

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty

10% rabatu

zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod na pierwsze zakupy