Próbki Gratis | Wysyłka w 24 godziny | Prezenty do zamówień | Darmowa dostawa od 200zł.

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Kosmetyki z Argininą

Kosmetyki z argininą zazwyczaj przeznaczone są do pielęgnacji skóry odwodnionej i przesuszonej. Argininę, ze względu na swoje silne właściwości nawilżające stosuje się  w tego typu produktach. Składnik wzmacnia barierę hydrolipidową skóry oraz przyspiesza proces gojenia się ran. Ponadto  wspomaga odbudowę naskórka oraz stymuluje produkcję kolagenu. Jest to składnik o wszechstronnym i długotrwałym działaniu. Znajduje on zastosowanie zarówno w kosmetykach do użytku domowego, jak i w produktach profesjonalnych używanych w salonach kosmetycznych. Dodatkowo, arginina wpływa korzystnie na pielęgnację skóry atopowej. Kosmetyki z argininą to najczęściej kosmetyki nawilżające. Jednak składnik działa również na syntezę kolagenu w skórze co poprawia jej jędrność oraz elastyczność. W wyniku czego producenci chętnie wykorzystują obie te funkcje.

Czym jest arginina? 

Składnik jest aminokwasem pełniącym istotne funkcje w organizmie człowieka. Choć organizm ludzki jest w stanie samodzielnie syntetyzować argininę, zdarza się, że proces ten jest zaburzony, co może wpływać na jego ogólną kondycję. Taka sytuacja wymaga  zewnętrznego dostarczenia tego składnika. Arginina dostarczana jest wraz z pożywieniem jednak niezbędna może być również jego suplementacja. Liczne funkcje, które pełni składnik w naszym organizmie są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Ma to również ogromny wpływ na kondycję naszej skóry.

Kosmetyki z argininą – nawilżenie jako podstawa

Suchość skóry związana jest z uszkodzeniem jej warstwy rogowej, która odpowiada za utrzymanie wilgoci. Warstwa ta pełni rolę bariery przed toksynami oraz różnymi alergenami. W przypadku niskiego poziomu wody w warstwie rogowej obserwujemy suchość skóry, szorstkość oraz podatność na pęknięcia. Odpowiednie nawilżenie można zapewnić poprzez regularne stosowanie kosmetyków zapobiegających wysuszeniu, na przykład kosmetyków zawierających aminokwasy.

Arginina, jako aminokwas, dba o nawilżenie, które jest długotrwałe, intensywne oraz dogłębne. Dodatkowo, pomaga ona zregenerować naskórek, a jej zdolność do stymulowania produkcji kolagenu pozytywnie wpływa na poprawę jędrności oraz elastyczności skóry.

Kremy, serum oraz tonery z argininą – dla kogo będą odpowiednie?

Jak już wspomniano, arginina posiada silne właściwości nawilżające. Zarówno kremy, tonery, jak i serum z argininą będą miały pozytywny wpływ na poprawę nawilżenia skóry. Kosmetyki te będą odpowiednie dla osób, których skóra wykazuje tendencję do przesuszania. Ponadto, arginina ma również pozytywne właściwości kojąco-regenerujące, co sprawdza się szczególnie w przypadku kosmetyków przeznaczonych do cery atopowej oraz zniszczonej. Jeśli nie wiesz, który produkt będzie odpowiedni dla Ciebie, skorzystaj z bezpłatnej porady kosmetologa – napisz do nas lub zadzwoń.

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty

10% rabatu

zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod na pierwsze zakupy