Jednym z kryteriów piękna w Korei jest gładka, promienna, zdrowo wyglądająca skóra co sprawia, że koreańska pielęgnacja skóry jest ważnym elementem codziennej rutyny. Działając w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, Koreańczycy już od najmłodszych lat uczą się zasad pielęgnacji. Troska o odpowiednie nawilżenie i odżywienie cery oraz zabezpieczanie jej przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych stanowią istotną część azjatyckiej kultury.

 

Pielęgnacja u podstaw

W kulturze zachodniej występuje tendencja do postrzegania pielęgnacji skóry w kontekście negatywnym: dużo mówi się o zwalczaniu oznak starzenia, ukrywaniu defektów, rozwiązywaniu problemów. Codzienne zabiegi są często wykonywane automatycznie i kojarzą się z przykrym obowiązkiem, a w tuszowaniu defektów pomagają kryjące kosmetyki do makijażu.

Nieodpowiednio oczyszczana skóra, pozbawiona nawilżenia i zabezpieczenia przed działaniem promieni UV ma osłabioną barierę ochronną oraz szybciej traci elastyczność. Efektem jest powstawanie bruzd i licznych niedoskonałości, które wymagają stosowania kolejnych kosmetyków. Tworzy się błędne koło.

W kulturze koreańskiej wygląda to zupełnie inaczej. Zasady skrupulatnej, systematycznej pielęgnacji cery są wdrażane na długo przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek, plam i przebarwień. Kluczowe znaczenie mają codzienne rytuały, będące odzwierciedleniem mądrej filozofii autentycznego dbania o skórę.

Koreańska pielęgnacja skóry to 10 kroków do piękna

Skrupulatność, dokładność, precyzja – te słowa najtrafniej określają koreański sposób pielęgnacji cery, obejmujący 10 ważnych kroków. Wbrew pozorom, wykonanie tych czynności nie jest czasochłonne – codzienny rytuał zajmuje zaledwie kilka minut. Wyjątkiem jest nakładanie maseczek, które warto potrzymać na twarzy od 20 do 30 minut.

Koreańskie zasady pielęgnacji cery:

1. Demakijaż i oczyszczanie skóry przy użyciu olejków.
2. Zastosowanie kosmetyku myjącego na bazie wody.
3. Wykonanie peelingu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na policzki oraz okolice nosa.
4. Tonizowanie skóry.
5. Nałożenie esencji odżywczej i regenerującej.
6. Aplikacja odżywczej ampułki, serum lub koncentratu.
7. Nawilżenie skóry naturalną maseczką w płachcie.
8. Delikatne wklepanie kremu pod oczy.
9. Nałożenie odpowiedniego kremu na twarz.
10. Raz w tygodniu – zastosowanie na noc maseczki.

Oczyszczanie skóry przebiega dwuetapowo: do demakijażu służą kosmetyki na bazie olejków, które łatwo rozpuszczają tłuste zanieczyszczenia. Uzupełnieniem są specyfiki myjące na bazie wody – ich aplikację warto połączyć z delikatnym masażem.

Tak oczyszczona cera jest przygotowana do peelingu. Kosmetyki peelingujące mają za zadanie złuszczyć martwy naskórek oraz oczyścić pory, a zastosowanie toniku przywraca właściwy poziom pH i nawilżenia skóry.

Po nałożeniu odżywczej, regenerującej esencji oraz ampułki przychodzi czas na chwilę relaksu. Maseczka w płachcie nawilża, wygładza oraz ujędrnia skórę. Dopełnieniem jest odpowiednio dobrany specyfik pod oczy oraz krem na twarz.

Kosmetyki koreańskie charakteryzuje delikatny zapach oraz lekka konsystencja, umożliwiająca szybkie wchłanianie. To sprawia, że zabiegi pielęgnacyjne stanowią wyjątkowo przyjemną chwilę relaksu w ciągu dnia.

Polub swoją skórę

Mieszkańcy Korei lubią dbać o urodę, a naturalnie piękna skóra jest dla nich powodem do dumy. Filozofia pielęgnacji wynika z uważności, obserwacji, słuchania potrzeb organizmu. Opiera się na szacunku do własnego ciała i realnej trosce o kondycję skóry.

Dzięki holistycznemu podejściu dbanie o promienny wygląd jest nawykiem – podobnie jak zdrowe jedzenie, unikanie dymu papierosowego czy solidny sen. Azjaci wybierają innowacyjne, ekologiczne i naturalne składniki, a efekty takiego podejścia są widoczne na pierwszy rzut oka.

Odkryj koreańskie produkty do pielęgnacji >>