Do każdego zamówienia maska w płachcie za darmo ! Darmowa dostawa od 200zł.

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Esencja do twarzy

Esencja do twarzy jest to produkt o kosmetyk o silnym działaniu o płynnej lub lekko żelowej konsystencji. Esencja jest produktem, który można umiejscowić między tonerem a serum. W pewnym sensie łączy w sobie funkcje tych dwóch produktów. Nie jest to jednak produkt, który może zastąpić w pełni te dwa kosmetyki. Esencja to kosmetyk, który w koreańskiej rutynie pielęgnacyjnej stosujemy po użyciu tonera do twarzy. Jej zadaniem w tym podejściu pielęgnacyjnym jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie skóry.

Esencja do twarzy – kosmetyk wielozadaniowy

Według klasycznej definicji słownikowej esencja oznacza najważniejszy składnik. Definicja ta ma uzasadnienie w rzeczywistości. Z natury esencja jako kosmetyk powinna mieć stosunkowo niewielką liczbę składników. Ten klasyczny trend wyewoluował w bardziej zawansowane produkty. Obecnie na rynku klasyczna esencja wzbogacana jest wieloma innymi funkcjami oraz składnikami. Ma to również odzwierciedlenie w nazwach produktów. Coraz częściej spotykane są produkty o nazwach esencja/toner lub esencja/serum. Produkty takie łączą w sobie wiele funkcji: przywracają pH skóry, nawilżają, działają rozświetlająco oraz przeciwzmarszczkowo.

Esencja do twarzy – jak jej używać

W przypadku tego typu produktów możemy określić kilka sposobów ich używania. W rytuale koreańskiej pielęgnacji esencję stosujemy po nałożeniu tonera. Jest to opcja, która będzie odpowiednia w przypadku esencji nakierowanych na konkretne działanie np. nawilżające, odżywcze lub kojące. Esencję wielofunkcyjne o bogatym składzie to kosmetyki, które z założenia nie są dedykowane codziennej pielęgnacji. Produkty tego typu zazwyczaj stosujemy 2-3 razy w tygodniu jako uzupełnienie rutynowej pielęgnacji. Jeśli esencja przywraca pH skóry, możemy stosować ją zamiast tonera pod serum oraz krem lub jako dodatkowy etap. Tak naprawdę warto obserwować potrzeby swojej skóry i stosować esencję do twarzy w ten sposób, który przynosi największe korzyści.

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty

10% rabatu

zapisz się do newslettera, aby otrzymać kod na pierwsze zakupy