Do każdego zamówienia maska w płachcie ZA DARMO ! Darmowa dostawa od 200zł.

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Płatki pod oczy

Płatki pod oczy to rodzaj kosmetyku stosowany miejscowo. Jak sama nazwa wskazuje dedykowane są one pielęgnacji okolic oczu. Z powodzeniem stosujemy je jednak również w innych obszarach twarzy. Skóra pod oczami jest cieńsza i bardzo delikatna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ta forma kosmetyku jest zarazem łagodna i skuteczna dla skóry. Producenci sięgają po bezpieczne i efektywne składniki aktywne, które zadbają o potrzeby tego obszaru twarzy.

Czy warto sięgnąć po płatki pod oczy?

Bez wątpienia warto. Skóra pod oczami jest cienka i wymaga specjalnej pielęgnacji. Często ten obszar twarzy jest pomijany ze względu na bliskość z organem widzenia. W obawie przed podrażnieniem oka w naturalny sposób ostrożnie aplikuje się w tym obszarze twarzy kremy czy serum. Niewątpliwą zaletą płatków pod oczy jest mniejsze ryzyko podrażnienia oczu oraz możliwość dokładniejszej aplikacji. Kolejnym argumentem za stosowaniem tej formy kosmetyku jest jego formuła. Płatki pod oczy często są bardzo bogate w składniki aktywne, które uwalniane są stopniowo dzięki czemu skóra chłonie je przez dłuższy czas. Skóra jest lepiej odżywiona, nawilżona oraz zyskuje na ogólnym wyglądzie.

Jak stosować płatki pod oczy

Płatki pod oczy nakładamy na skórę twarzy i pozostawiamy je na czas rekomendowany przez producenta. Płatki mają półkolisty kształt grubszy z jednej stron. Pozwala to na dokładne dopasowanie płatka pod oczy. Zazwyczaj grubszą stronę kieruje się w stronę nosa. Nie jest to jednak  zasada i z powadzeniem możemy skierować go odwrotnie. Kosmetyk taki jak już wspomniano możemy stosować w dowolnym obszarze twarzy, który tego wymaga. Kosmetyki tego typu zazwyczaj spełniają określone funkcje, działają przeciwzmarsczkowo, przeciw przebarwieniom lub nawilżająco. Warto zatem zaaplikować płatki w miejscach twarzy, które najbardziej potrzebują takiego działania.

Rodzaje płatków pod oczy

Kosmetyk ten z zasady działa na tej samej jednak sam płatek może być stworzony z udziałem różnej technologii. Najczęściej spotykane typy płatków to płatki kolagenowe, żelowe lub hydrożelowe. Warto zwrócić uwagę na ten element. Jedna z różnic będzie polegała na tym czy płatek będzie oddawał esencję, którą został nasączony czy również działał na skórę. Obecnie głównym rodzajem płatków są płatki hydrożelowe, które same w sobie posiadają cenne właściwości. Płatki takie powinny zmniejszać swoją grubość wraz z czasem aplikacji.

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty