Po co jest toner do twarzy – odpowiadamy na to i inne pytania dotyczące tonizacji

Uczestnicząc w targach kosmetycznych oraz rozmawiając z klientami, widzimy, że świadomość dotycząca składników oraz poszczególnych etapów pielęgnacji wzrasta. Jest to pozytywne zjawisko, z którego się bardzo cieszymy. Niemniej jednak nadal spora grupa osób szuka podstawowych informacji oraz odpowiedzi na takie pytania jak, na przykład, po co jest toner do twarzy?. W tym artykule odpowiadamy na to oraz inne pytania dotyczące stosowania tonerów, toników oraz tonizacji.

 

Co to jest toner do twarzy?

Toner do twarzy, lub tonik do twarzy, to kosmetyk stosowany po oczyszczaniu twarzy w celu przywrócenia skórze odpowiedniego pH. Odpowiednie pH pozwala skórze lepiej funkcjonować oraz unikać zmian skórnych. Drugą podstawową cechą tonera jest przygotowanie skóry do kolejnych etapów pielęgnacji. Lekko wilgotna skóra lepiej wchłania składniki aktywne serum lub kremu.

Po co jest toner do twarzy?

Podstawową funkcją tonera jest przywrócenie odpowiedniego pH skórze. Zanieczyszczenia, kurz, pył, stres i używki mogą negatywnie wpływać na pH skóry twarzy. Przy zmienionym pH skóra nie funkcjonuje tak, jak należy. Toner do twarzy ma za zadanie przywrócić skórze odpowiedni odczyn, tak aby znalazła się ona w optymalnym stanie. Dodatkowo stonizowana, lekko wilgotna skóra jest lepiej przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji.

Toner do twarzy Hayejin

Co daje toner do twarzy?

Toner do twarzy zabezpiecza skórę przed zmianami skórnymi. Jest to najlepsza oznaka, że kosmetyk działa jak należy. Toner wpływa na pH skóry, które przy nieodpowiednim poziomie sprzyja nadprodukcji sebum lub zwiększonej podatności na zakażenia i wypryski. Regularne tonizowanie skóry minimalizuje wystąpienie takich problemów. Dodatkowo obecnie rynek oferuje szeroki wybór produktów wzbogaconych o dodatkowe funkcje nawilżające, ochronne czy odżywcze.

 

Jak stosować toner do twarzy?

Kosmetyk stosujemy na oczyszczoną skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Najlepiej odpowiednią ilość tonera nabrać na dłonie i delikatnie wklepać w skórę. Nie polecamy stosowania wacików, ponieważ wchłaniają one sporą część produktu, który idzie na straty. Dodatkowo wacik często pocierany jest o skórę, co może powodować mikro urazy, szczególnie przy codziennym stosowaniu.

 

Czy jest różnica między tonikiem a tonerem do twarzy?

Z założenia oba produkty pełnią tę samą funkcję – zarówno tonik, jak i toner, to produkty przywracające pH skóry do stosowania po etapie oczyszczania skóry. Toner jest nazwą popularną w azjatyckiej pielęgnacji, natomiast toniki zazwyczaj są produktami europejskimi. Niemniej jednak pochodzenie odgrywa mniejszą rolę niż skład oraz funkcje kosmetyku. Można zatem stwierdzić że tonik nie różni się od tonera niczym po za nazwą.

Jeśli nie stosujesz jeszcze tonizacji w swojej pielęgnacji, odwiedź nasz sklep internetowy, wybierając kategorię „Tonery do Twarzy”.