Pięć oryginalnych pomysłów na prezent dla kobiety

Nie ma wątpliwości co do tego, że otrzymywanie prezentów to pozytywne doświadczenie w naszym życiu. Podobnie jest z dawaniem, kiedy widzimy, że jest to trafiony prezent, który wyzwolił radość, uśmiech u obdarowanej osoby czujemy się szczęśliwi. Jaki prezent dla kobiety wybrać aby uzyskać taki efekt? Oto pięć naszych podpowiedzi:

1. Prezent, który wymaga naszej pracy

Jednymi z najbardziej cenionymi przez kobiety prezentami są takie, które wymagały naszego zaangażowania oraz pracy. Pierwszym pomysłem, który doskonale wpisuje się w tą kategorię jest album ze wspólnymi zdjęciami. Warto aby taki album przedstawiał konkretną historię a każde zdjęcie było dodatkowo opisane. Taki prezent tworzy dodatkową przestrzeń do wspomnień i romantycznych momentów.
Kolejnym pomysłem, który wpisuje się w tą kategorię jest stworzenie drzewa genealogicznego rodziny partnerki. Ten rodzaj prezentu dobrze sprawdza się w przypadku kobiet, które cenią sobie więzi rodzinne i pozostają z rodziną w dobrych stosunkach. Warto tutaj pokusić się o rozmowy ze starszym pokoleniem aby dotrzeć do najdalszych pokoleń.

2. Prezent, który potwierdza, że słuchamy.

Pomysł na prezent dla kobiety może bazować na tym co ona sama nam powiedziała. Oczywiście nie chodzi o to aby zadać banalne pytanie co chciałabyś dostać, otrzymać odpowiedź i udać się po daną rzecz do sklepu. Czasami w rozmowach padają stwierdzenia typu przydałoby mi się to, podoba mi się to lub wskazanie, że ktoś miał coś fajnego. Warto wyczulić się na takie stwierdzenia i zapisywać sobie dane rzeczy. W okresie urodzin, świąt, rocznicy będziemy mieli pewność, że dana rzecz sprawi radość. Do takiego prezentu warto dołączyć liścik z krótkim wytłumaczeniem. Prezent taki pokazuje również, że jesteśmy uważni i słuchamy naszej partnerki.

3. Podaruj unikatowe wspólne przeżycia

Kolejnym pomysłem na prezent dla kobiety jest podarowanie wspólnych chwil. Warto postawić na coś bardziej unikalnego i oryginalnego niż wyjście na kolację do restauracji. Prezent taki może budować relację i utrwalać związek. Przykładem takiego prezentu będzie wspólny kurs. Może to być na przykład kurs gotowania w konkretnym stylu np. kuchnia koreańska lub japońska. Daje to możliwość kontynuowania w domu a każda okazja do gotowania w takim stylu będzie przypominała o wspólnych chwilach. Oczywiście warto aby kurs taki dostosowany był do wspólnych zainteresowań. Przykładam innej możliwości jest kurs fotografii.

Relaks i czas dla siebie
Źródło: unsplash

4. Podaruj czas dla siebie

Trudno zaprzeczyć temu, że obecne czasy narzucają duże tempo życia. Praca, czynności domowe czy dzieci wymagają od nas skupienia, podziału uwagi oraz skuteczności w realizowaniu codziennych zadań. W takich okolicznościach nietrudno o wypalenie, zmęczenie stres. Ważna jest tutaj różnica między kobietami a mężczyznami. Płeć piękna bardzo często oddaje się wszystkim obowiązkom i zapomina o dbaniu o siebie. Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla kobiety jest podarowanie jej czasu wolnego. Jest to banalne ale sprawi bardzo dużo radości. Prezent taki może przybrać różne formy w zależności od indywidualnej sytuacji. Może to być wyrażone przez zabranie dzieci na weekend tak aby stworzyć przestrzeń do relaksu. Kolejną możliwością jest zorganizowanie wyjazdu z koleżankami.

5. Podaruj coś co lubi

Czas płynie bardzo szybko i czasami zdarza się nam zwyczajnie zapomnieć o ważnych datach. Zazwyczaj przypominamy sobie w dniu danego wydarzenia lub na kilka dni przed. Może być już za późno na zorganizowanie oryginalnego prezentu z listy powyżej. W takiej sytuacji nie wszystko stracone warto postawić na coś co partner lubi i sobie ceni. Jeśli kobieta ceni sobie pielęgnację dobrą opcją będzie gotowy i estetycznie opakowany zestaw prezentowy kosmetyków. Ewentualnie możesz również postawić na kartę podarunkową do wybranego sklepu z kosmetykami, ubraniami czy biżuterią.

Niezależnie od tego czy skorzystasz z naszych podpowiedzi są jeszcze dwie rzeczy, które warto zastosować. Pierwsza z nich to opakowanie prezentu. Ładne opakowanie podniesie klasę oraz wartość prezentu. Torebka prezentowa może nie jest najlepszym wyborem. Pokazuje, że idziesz na tak zwaną łatwiznę. Wybierz dedykowane pudełko, które jest dużo bardziej odpowiednie. Zadbaj również o odpowiednią atmosferę do wręczenia prezentu dostosowana do okazji.