Pięć oryginalnych pomysłów na prezent dla mężczyzny

Prezent dla mężczyzny może być wyzwaniem, zaryzykować można stwierdzenie, że w tym przypadku jest o wiele trudniej niż w przypadku kobiet. Jednak podarowanie czegoś wyjątkowego nie musi być problemem. Poniżej przedstawiamy pięć naszych propozycji na oryginalny prezent:

  1. Mężczyzna lub czuć się męski

Sposób działania oraz widzenia świata mężczyzn jest znacznie mniej skomplikowany niż ten kobiecy. Powoduje to, że mężczyźni dużo bardziej dbają o swoje potrzeby i swoją przestrzeń do samorealizacji. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują uznania oraz podkreślania męskości. Właśnie to można wykorzystać organizując oryginalny prezent dla partnera. Doskonałym pomysłem jest prezent, który dostarczy emocji lub podkreśli męskość. Może to być ekstremalne przeżycie w postaci jazdy ferrari lub czołgiem. Oczywiście nie każdy mężczyzna lubi adrenalinę tak samo. W przypadku spokojniejszego nastawienia można wybrać przeżycie o mniejszym natężeniu emocji np. lot balonem.

 

  1. Nowe umiejętności – udany prezent dla mężczyzny

Dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny jest podarowanie czegoś co będzie stymulowało do rozwoju. Czasami mówimy, że chcielibyśmy nauczyć się nurkować, żeglować lub grać w szachy. Często za tymi słowami nie idą żadne działania. Warto sobie takie pomysły notować i kiedy przychodzi odpowiednia okazja podarować swojemu partnerowi prezent, który będzie kierował do zrealizowania danego pomysłu. Może to być jedna lekcja nurkowania, książka o żeglowaniu lub kurs gry w szachy. To popchnie mężczyznę do działania. Możecie również wspólnie podjąć naukę nowych umiejętności.

 

  1. Pokaż, że w niego wierzysz

Adrenalina mężczyzna
Źródło: unsplash

Dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny jest prezent z obszaru zainteresowań mężczyzny. Warto jednak aby ten prezent pokazywał Twoją wiarę w jego działania i był trochę zaskakujący. Jeśli mężczyzna jeździ amatorsko rowerem to warto postawić na jakiś profesjonalny gadżet np. rękawiczki lub czapkę do jazdy w zimne dni. Pokazuje to wiarę w jego możliwości.  Jeśli mężczyzna jest koneserem whisky to wyjście na degustację do znawcy tego trunku oraz kubańskie cygaro na pewno wprawi go w zachwyt. Pomysłów może być naprawdę dużo. Częstym błędem kobiet jest ignorowanie zainteresowań mężczyzny, które wynika z braku zrozumienia lub własnym zainteresowaniem innymi tematami. Warto jednak przełamać stereotypowe myślenie i tym bardziej wspierać partnera w jego pasjach.

 

  1. Zaimponuj mu

Prezentem dla mężczyzny nie musi być materialny. Doskonałym pomysłem jest zrobienie mu niespodzianki jak z filmu. Możesz w tajemnicy przed nim wziąć kilka lekcji zmysłowego tańca i wykonać dedykowany mu występ. Innym pomysłem jest nauczenie się i zaśpiewanie jego ulubionej piosenki np. na karaoke. Oczywiście część z tych pomysłów wymaga dużej odwagi. Jednak odrobina kreatywności i na pewno wymyślisz coś co będzie współgrało z Twoim temperamentem.

 

  1. Zdobądź się na odwagę – przełam tabu

Pół żartem pół serio mówi się, że mężczyźni bardzo często myślą o seksie oraz intymnych sytuacjach. Takie stwierdzenia nie wzięły się z znikąd i nie ma co temu zaprzeczać. Można to wykorzystać na swoją korzyć i zorganizować prezent z tej kategorii. Na pewno zapadnie on w pamięć mężczyzny. Trudno tutaj o konkretną podpowiedź ale zdaj się na własną intuicję i znajomość swojego partnera.

 

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na jedną z powyższych opcji pamiętaj aby moment wręczenia prezentu był wyjątkowy i zapadał w pamięć niezależnie od okazji oraz okoliczności. Kobiety zazwyczaj przykładają dużą wagę do tego elementu ale przypominamy, że samo opakowanie prezentu jest równie ważne co sam podarunek.