Czy powstaną kliniki Wellbeing

Wellbeing można przetłumaczyć jak bycie w dobrym stanie. Stan ten może odnosić się do wielu aspektów naszego życia. Do elementów wellbeing można zaliczyć kondycję psychiczną, zdrowie, sprawność fizyczną czy status materialny oraz pozostałe elementy przyczyniające się na nasze zadowolenie i radość życia. Obecne tempo życia powoduje, że wiele osób nie ma wiedzy oraz czasu na refleksje czego potrzebuje. Rodzi to przestrzeń do nowego rodzaju usługi. Dbanie kompleksowo o naszego klienta. Miejscami oferującymi takie usługi mogą być kliniki wellbeing.

Szansa dla salonów kosmetycznych – holistyczne podejście do pielęgnacji

Szansą dla salonów kosmetycznych jest podejście holistyczne. Oznacza to, że nie wykonujemy tylko konkretnego zabiegu kosmetycznego i na tym koniec. Idziemy dalej i analizujemy wiele aspektów wpływających na kondycję skóry, samopoczucie oraz zadowolenie klienta. Ta zmiana poniekąd dzieje się już teraz. Częstym elementem wywiadu z klientem są pytania dotyczące np. układu pokarmowego.

Jest to kierunek w którym wiedza kosmetologiczne jest tylko jednym elementem wykorzystywanym do poprawy jakości życia klienta. Kosmetolog staje się pewnego rodzaju trenerem, opiekunem i partnerem klienta w osiągnięciu zamierzonych celów. Do takiej terapii holistycznej możemy zaliczyć takie elementy jak: analiza odżywiania, analiza snu, stan psychiczny, stan kondycji fizycznej. Podejście takie zmienia salon kosmetyczny w klinikę wellbeing.

Kliniki wellbeing

Klient takiej placówki otrzymuje kompleksową usługę. W konsekwencji wpływa ona na realną poprawę jego poziomu zadowolenia z siebie i swojego życia. Jest to proces długotrwały, który może trwać nawet kilka lat. Na taką poprawę składają się porady psychologiczne, porada dietetyczna, zabiegi kosmetyczne, fizjoterapia i wiele innych elementów, w których klient oczekuje pomocy. Każdy klient kliniki ma przypisanego opiekuna, który poprzez wnikliwą obserwację oraz rozmowy poznaje klienta i rekomenduje konkretne działania. Opiekun klienta współpracuje z zespołem specjalistów. Wszystkie te elementy mają prowadzić do poprawy wielu obszarów życia danej osoby. Wydaje się, że koncentracja wielu usług w jednym miejscu jest kierunkiem, który pozwoli oszczędzić czas klientowi oraz znacząco wpłynąć na poprawę jego życia.