Skura potrzebuje snu

Zdrowa skóra to zdrowy tryb życia. 

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach żyje się coraz szybciej. Staramy się o lepszą przyszłość dla naszych dzieci, lepszą pracę, lepszy samochód, lepszy wygląd, zaczynamy sięgać po droższe produkty i nie ma w tym nic złego, bo każdy z nas zasługuje na odrobinę luksus. Jednak prawdziwe dbanie o urodę powinno zaczynać się dużo wcześniej i w zupełnie inny sposób. Harmonia ciała, umysłu oraz stylu życia to podstawa dobrego wyglądu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Informacje na temat roli snu w naszym życiu znajdziemy w wielu serwisach internetowych, prasie czy u lekarza. Sen jest potrzebny do regeneracji organizmu, jest to czas kiedy nasz organizm ładuje baterie. Brak snu powoduje, że nasz organizm wytwarza więcej hormonu stresu Kortyzolu.Prawdopodobnie większość z nas zauważyła, że nasza skóra również wygląda lepiej kiedy jesteśmy wypoczęci. Nasza twarz to również mięśnie, którym zawdzięczamy to, że się uśmiechamy czy marszczymy czoło. Każdy mięsień potrzebuje wypoczynku. Jeśli go nie zapewnimy będziemy pogłębiali pojawiające się zmarszczki. W trakcie snu mięśnie rozluźniają się, a skóra staje się gładsza.

Kolejnym ważnym elementem jest odporność, która spada w przypadku nieodpowiedniej ilości snu. Skóra staje się bardziej podatna na różnego rodzaju stany zapalne oraz sprzyja pogłębieniu się obecnych, co powoduje potrzebę kolejnych preparatów itp. Stany zapalne sprzyjają rozpadowi cząsteczek kolagenu oraz kwasu hialuronowego, dzięki obecności których nasza skóra staje się bardziej gładka. W czasie snu ciało balansuje nawodnienie, dzięki czemu skóra jest w stanie odzyskać nawilżenie. Brak snu lub sen słabej jakości powodują brak odpowiedniej równowagi wodnej w organizmie, co powoduje powstawanie tzw.: „worów pod oczami”, uczucia suchości oraz uwidocznienia się zmarszczek.

W trakcie snu  głębokiego zwiększa się stężenie niektórych hormonów, co pozwala na naprawienie mikrouszkodzeń przekładając się na opóźnienie procesów starzenia. W trakcie snu przepływ krwi w skórze zwiększa się, odbudowuje się kolagen, redukują się  uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV.  Nie czekajcie do jutra zapewnijcie sobie i swojej skórze odpowiedni wypoczynek już dzisiaj.