Kosmetyki z probiotykami

Uczestnicząc w wydarzeniach branżowych mamy okazję słyszeć o czym mowa w świecie beauty. Obecnie na tapecie jest mikrobiom skóry oraz kosmetyki z probiotykami. Spotkaliśmy się z różnymi opiniami na ten temat. Postanowiliśmy więc rozwiąż wątpliwości z tym pytanie i odpowiedzieć na pytanie czy kosmetyki z probiotykami to coś więcej czy tylko chwilowa moda.

Mikrobiom skóry – co to takiego ?

Mikrobiom skóry to ogół mikroorganizmów, które zamieszkują naszą skórę. Należą do nich między innymi grzyby, wirusy oraz bakterie. Skóra jest nawiększym organem ciała człowieka stanowiąca barierę ochronną między światem zewnętrznym a organizmem. Mikrobiom skóry pełni ważną rolę poprzez wspomaganie funkcji ochronnych skóry. Aby to lepiej zobrazować możemy porównać to do roli jaką pełnią mikroorganizmy w naszych jelitach.  Biorąc antybiotyk bardzo często chronimy je podając probiotyki już od najmłodszych lat. Dlaczego więc nie stosujemy tego na skórze? Jak już wspomnieliśmy skórę zasiedlają różnego rodzaju drobnoustroje. Możemy podzielić je na korzystne dla skóry oraz niekorzystne. Mikrobiom skóry jest cechą indywidualną każdego człowieka i jego skład będzie zależał od wielu czynników.

 

Jakie funkcje pełni mikrobiom skóry?

Wiemy już co to jest mikrobiom skóry. Pora na to aby zastanowić się jakie pełni funkcje. Podstawowym zadaniem będzie ochronna skóry przed organizmami negatywnie na nią wpływającymi i wywołującymi różnego rodzaju choroby oraz zmiany skórne. Każdy organ funkcjonuje najlepiej jeśli zachowany jest jego naturalny stan. Zachowując odpowiedni mikrobiom skóry wspomagamy jej funkcje nawilżające oraz utrzymywanie odpowiedniego pH.

Kosmetyki z probiotykami

Zadaniem probiotyków w kosmetykach jest wspomaganie mikorbiomu oraz jego funkcji.  Dzięki temu osiągamy lepszą ochronę przed negatywnie oddziaływującymi organizmami. Tym sposobem chronimy skórę przed różnego rodzaju zmianami oraz wspomagamy stan w którym funkcjonuje ona najlepiej. Odpowiadając zatem na pytanie z tytułu artykułu, kosmetyki z probiotykami, prebiotykami oraz postbiotykami to nie chwilowy trend. Kosmetyki te wspomagają naturalne funkcje skóry i warto je stosować aby uniknąć wielu problemów. W szczególności sprawdzą się one w przypadku skóry problematycznej. Odwiedź nasz sklepie internetowy gdzie znajdziesz skuteczne kosmetyki z probiotykami. W szczególności jest to marka koreańskich dermokosmetyków Ambling.