Kosmoceutyki

Kosmoceutyka to nowa dziedzina, która powstała z połączenia biotechnologii i farmakologii. W efekcie tej współpracy powstały kosmoceutyki, nowatorskie produkty z pogranicza kosmetologii i medycyny. Co odróżnia je od zwykłych kosmetyków?

Po pierwsze skład. Kosmoceutyki powstają w oparciu o szeroko zakrojone badania kliniczne, a ich zawartość to wynik wieloletnich doświadczeń i testów. Składniki są starannie dobierane, zawartość substancji czynnych jest tu zdecydowanie wyższa przez co efekty działania są lepsze w porównaniu z kosmetykami z drogerii. Jednymi z takich składników są  EGF oraz EGF czyli growth factors to czynniki wzrostu. Występują one naturalnie w naszym organizmie i biorą czynny udział w procesie regeneracji skóry. EGF to inteligentne białka, stymulujące wzrost i podział komórek, co ma ogromne znaczenie dla zdrowego i młodego wyglądu skóry. Takich aktywnych składników jest w kosmoceutykach znacznie więcej. Łączy je to, ze stymulują naturalne procesy zachodzące w skórze, przez co dochodzi do samoistnej jej regeneracji i poprawy jej kondycji.

Czy warto stosować kosmoceutyki?

Jeśli chodzi o inne różnice między kosmoceutykami a kosmetykami z drogerii to warto wspomnieć, ze te pierwsze są często hipoalergiczne. Odpowiedni skład, brak substancji zapachowych, pochodnych ropy naftowej itp. sprawia, ze kosmoceutyki mogą stosować również alergicy i osoby o bardzo wrażliwej skórze.

Często nie kuszą tez kolorowym opakowaniem czy intensywnym zapachem. Wiele osób wybierając kosmetyki często kieruje się opakowaniem. A te drogeryjne właśnie w ten sposób próbują przyciągnąć klientki, nadrabiają często braki w składzie. Na szczęście świadomość konsumentek jest coraz większa i coraz więcej osób stawia na jakość wybierając profesjonalne kosmetyki.

Za jakością idzie cena, dlatego warto wiedzieć, ze kosmoceutyki są zazwyczaj droższe. Wyższa zawartość substancji aktywnych lub innowacyjnych składników niesie za sobą wyższa cenę ale i lepszą jakość. Wielu producentów gwarantuje efekty i skuteczność działania potwierdzoną badaniami klinicznymi. Do tego dzięki większej zawartości substancji aktywnych kosmoceutyki są bardziej wydaje i starczają na dłużej. W pewnym sensie kosmoceutyki są bardzo blisko dermokosmetyków. Jeśli interesują cię konkretne produkty możesz znaleźć je tutaj