Oleje do demakijażu

Jeszcze do niedawna podstawę codziennego oczyszczania twarzy stanowiły żele, mleczka czy płyny micelarne. Dziś coraz częściej w naszych kosmetyczkach pojawiają się oleje do demakijażu. Ich popularność z tygodnia na tydzień rośnie. Czym są tego rodzaju kosmetyki?

Demakijaż olejem – oczyszczaj skórę bez podrażnień!

Metoda OCM – Oil Cleansing Method w doskonały sposób usunie z Twojej twarzy nadmiar sebum i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Największą zaletą demakijażu olejami jest fakt, iż nie naruszają one naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry. Są bardzo łagodne. Nie zawierają bowiem alkoholu, mydła, parabenów, SLS czy konserwantów, które są obecne w wielu kosmetykach do oczyszczania warzy. Klasycznie metoda bazuje na oleju uzyskanym z konkretnego surowca jednak bardzo dobrze sprawdzają się również mieszaniny olei.

Oleje do demakijażu czy olejki do mycia twarzy ?

Może się wydawać, że olej i olejek to ten sam rodzaj kosmetyku. W rzeczywistości są to dwa różne produkty. Termin olej zarezerwowany jest dla czystych jednorodnych substancji pozyskanych z konkretnego kwiatu, owoców lub ziół. W przypadku tych produktów należy być bardzo ostrożnym i dokładnie zapoznać się z właściwościami danego oleju. W czystej postaci oleje te mogą zapychać pory, powodować powstawanie zaskórników  oraz pryszczy. Jednak dobrze dobrane są naprawdę skuteczne i znacząco poprawiają kondycje skóry.

Termin olejek określa produkty, które są połączeniem różnego rodzaju naturalnych olei. Kosmetyki tego typu łączą w sobie właściwości poszczególnych produktów i mogą być efektywniejsze. Nie jest to jednak zasada. Oczywiście każdy z produktów ma swoje zalety i wady, najważniejsze jednak to dokonywać świadomego wyboru między olejkiem a olejem.

Nawilżaj i odświeżaj swoją skórę!

Warto podkreślić, że kosmetyki tego typu doskonały sposób nawilżą Twoją skórę. Od dziś zapomnisz o uczuciu pieczenia czy ściągnięcia skóry. Oczyszczanie twarzy olejami sprawdzi się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Należy jednak zwrócić uwagę na działanie danych produktów tak aby wybrać te najodpowiedniejsze.  Dzięki nim Twoja skóra zostanie perfekcyjnie odżywiona i oczyszczona.

Więcej na temat oczyszczania przeczytasz tutaj.

Nie wahaj się skontaktować z nami aby uzyskać pomoc w doborze kosmetyków do Twojej cery.