Warto podkreślić, że nieprawidłowe oczyszczanie twarzy sprzyja szybszemu starzeniu się skóry. Brud gromadzący się na Twojej skórze zawiera wolne rodniki, które uszkadzają komórki produkujące kolagen. Źle oczyszczona skóra jest narażona na powstawanie niedoskonałości. Nie wchłania też wszystkich składników odżywczych, dostarczanych jej w postaci kremów, maseczek czy olejków. Jak więc poprawnie wykonywać dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Podpowiadamy!

By prawidłowo wykonać dwuetapowe oczyszczanie twarzy, skorzystaj z poniższych wskazówek:

  • Zanim zaczniesz pielęgnację twarzy, umyj dokładnie ręce. To niby takie banalne, ale często o tym zapominamy. A przecież na rękach znajduje się najwięcej bakterii.
  • W pierwszym etapie zastosuj olejek do demakijażu. Należy pamiętać, że olejek nakładamy bezpośrednio na makijaż. Jego rolą jest rozpuszczenie tuszu, pudrów, podkładów itp. kosmetyków.
  • Robimy delikatny masaż twarzy przez kilka minut co pozwoli rozpuścić makijaż i zadbać o skórę. Dodajemy odrobinę wody i ponownie masujemy twarz.
  • Spłukujemy olejek letnią wodą.
  • Myjemy twarz kosmetykiem na bazie wody.

Pamiętaj aby w minimalnym stopniu używać płatków kosmetycznych, ściereczek itp. materiałów. Mogą one zamiast usuwać brud „wcierać” go lub powodować mikro-urazy. Dodatkowo zazwyczaj chłoną one dużą ilość stosowanych produktów, po co je marnować. Stawiając na dwuetapowe oczyszczanie możesz wiele zyskać. Kosmetyki stosowane w tym typie oczyszczania twarzy zazwyczaj mają dodatkowe funkcje. Regulują pracę gruczołów łojowych, nawilżają a nawet rozjaśniają skórę. Z powodzeniem może być stosowane przez osoby z każdym rodzajem cery nawet wrażliwej.

Sprawdź produkty do oczyszczania w naszym sklepie internetowym tutaj  lub skontaktuj się z nami aby uzyskać poradę dotyczącą doboru kosmetyków.