Żel do mycia twarzy Beigic

Podstawą właściwej pielęgnacji twarzy jest jej odpowiednie oczyszczenie. Z pozoru wydaje się być  ono łatwą czynnością, do której zwykle nie przywiązujesz zbyt wielkiej wagi. W rzeczywistości stanowi ono podstawę codziennej toalety. Jaki więc wybrać dobry żel do mycia twarzy, by nie tylko oczyścił Twoją skórę, ale również dodał jej blasku? Podpowiadamy!

Sprawdź skład

Na rynku istnieje mnóstwo kosmetyków, przeznaczonych do codziennej pielęgnacji. Nie zawsze jednak wiesz, czym kierować się przy wyborze idealnego żelu do mycia twarzy. Przede wszystkim powinnaś wziąć pod uwagę jego skład. Kluczowym elementem są zastosowane detergenty czyli związki powierzchniowo czynne, których zadaniem jest oczyszczenie powierzchni skóry. Składniki te mogą być bardzo delikatne lub wręcz powodujące podrażnienia skóry i jej przesuszanie. Przykładem bardziej agresywnych detergentów są związki typu SLS oraz SLES. Szukając łagodnego detergentu możemy zwrócić uwagę na przykład na składniki pochodzące od kokosa.

Walcz z podrażnieniami!

Bez znaczenia jest jaką skórę posiadasz, suchą, tłustą czy wrażliwą zawsze wybieraj delikatne kosmetyki. W ten sposób minimalizujesz ryzyko wystąpienia dodatkowych podrażnień. Dobry żel do mycia twarzy obok delikatnych detergentów będzie miał w swoim składzie naturalne substancje o dodatkowym działaniu. Mogą to być składniki nawilżające, wzmacniające barierę skórną lub regulujące pracę gruczołów łojowych. Kosmetyki tego typu obok oczyszczania jednocześnie zapewniają skórze odpowiednie odżywienie i nawilżenie.

Obserwuj swoją skórę i reaguj na problemy !

Pierwszym sygnałem, który oznacza, że stosujesz zły produkt do oczyszczania są problemy skórne. Trądzik, sucha skóra lub nadprodukcja sebum w przypadku tych problemów oczyszczanie odgrywa kluczową rolę. Niewłaściwie wykonane może problemy nasilać lub podtrzymywać. Jeśli dotyka Cię, któryś z tych problemów pora na zmianę podejścia do tego etapu pielęgnacji.

Stawiaj na jakość

Wybierając dobry żel do mycia twarzy zawsze stawiaj na jakość. To podstawowy krok pielęgnacji od którego zależy kondycja naszej skóry. Błędy popełnione na samym początku pielęgnacji będą miały skutki w dalszych etapach. Warto więc poświęcić chwilę, by wybrać odpowiedni dla Twojej cery kosmetyk do mycia twarzy. To jest podstawa aby Twoja skóra była  świeża i piękna każdego dnia. Jeśli potrzebujesz pomocy odezwij się do nas. Wspólnie dobierzemy produkt odpowiedni do Twojej cery. Produkty do oczyszczania skóry znajdziesz tutaj