Wyspa Jeju

Wyspa Jeju to największa wyspa Korei Południowej znajdująca się na południowy zachód od jej wybrzeża. To magiczne miejsce słynie nie tylko z przepięknych plaż i zachwycających widoków. Na wyspie panują również optymalne warunki do uprawy wielu wartościowych roślin. Czym zachwyca wyspa okrzyknięta mianem „koreańskich Hawajów” i dlaczego jest tak bardzo ceniona w świecie pielęgnacji? Sprawdź w poniższym artykule.

Wyspa Jeju – urlop idealny

Wyspa Jeju jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Korei Południowej. Wakacje spędzają tu zarówno rodowici Koreańczycy, Japończycy, jak i turyści spragnieni słońca i błogiego odpoczynku. Nic w tym dziwnego, bowiem wyspa oferuje wszystko to, co do perfekcyjnego urlopu niezbędne – piaszczyste plaże, czyste morze, łagodny klimat i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Nie zabraknie tu stromych klifów, formacji wulkanicznych, gór czy wodospadów.

Wyspa Jeju – wulkaniczna ziemia o niespotykanych właściwościach

Jeju jest wyspą o podłożu wulkanicznym, która powstała miliony lat temu w wyniku erupcji wulkanów. To właśnie jej niecodzienne warunki geologiczne i geograficzne (specyficzne podłoże, odcięcie od lądu, klimat subtropikalny) sprawiły, że wyspa stała się siedliskiem dla wielu unikatowych gatunków roślin, których na próżno szukać w innych miejscach na ziemi.

Przez lata Jeju stało się obszarem bogatym w niespotykaną florę zawierającą substancje o cenionych właściwościach pielęgnacyjnych. To właśnie tutaj utworzono rezerwat biosfery, który znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. I to właśnie tutaj każdego roku przybywają przedstawiciele licznych koncernów farmaceutycznych w poszukiwaniu źródła drogocennych składników aktywnych o szerokim spektrum działania.

Wyspa Jeju – bogactwo  roślin w świecie koreańskiej pielęgnacji

Na wyspie Jeju rosną gatunki roślin szczególnie cenione w świecie koreańskiej pielęgnacji. Znajdziemy tu między innymi: opuncję, kamelię czy hodowaną w najczystszym powietrzu zieloną herbatę. Wyspa znana jest również z upraw czerwonego żeń-szenia, lotosu czy różowej wiśni. W kosmetykach koreańskich (i nie tylko) z łatwością znajdziemy też ekstrakty z gałęzi i liści Arali czy Hotuni pochodzących z tego regionu.

Cenne ekstrakty roślinne  w koreańskiej pielęgnacji

Rośliny z wyspy Jeju zawierają składniki aktywne o silnych właściwościach pielęgnacyjnych i wielotorowym działaniu. Bogate w antyoksydanty ekstrakty botaniczne spowalniają procesy starzenia się skóry, zapewniając jej młody i odświeżony wygląd. Wyciągi pozyskiwane z tych roślin zapewniają też działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz regenerujące i odżywcze. Z powodzeniem można je też stosować w łagodzeniu stanów zapalnych towarzyszących skórze trądzikowej, a także w codziennej pielęgnacji każdego typu cery.

Koreańskie kosmetyki z ekstraktami roślinnymi

Sekret koreańskiego piękna tkwi w stosowaniu dobrej jakości kosmetyków powstałych na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych czy mineralnych. A o te na wyspie Jeju nie trudno!

Połączenie kluczowych etapów pielęgnacji z zastosowaniem produktów o zróżnicowanym działaniu zapewnia skórze to, co najcenniejsze – dogłębne nawilżenie, odżywienie czy ukojenie. Kosmetyki zawierające ekstrakty botanicznie z wyspy Jeju działają też na skórę przeciwstarzeniowo i regeneracyjnie. Z kolei ich naturalny, łagodny dla skóry skład może być odpowiedzią na specyficzne potrzeby cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Sprawdź kosmetyki ze składnikami z wyspy Jeju:

Woda z lotosu Anti-Pollution Toner – Lotus Water Anti-Pollution Repairing Toner

Maska peelingująca z płatkami organicznej zielonej herbaty – Petals of Botanique Wash Off Tightening Boutijour