Pielęgnacja męska

Golenie jest dla mężczyzn dość nieprzyjemnym elementem toalety. Z reguły trzeba to robić codziennie, co dodatkowo może powodować dyskomfort, a wszelkie błędy popełniane podczas tej rutynowej czynności fatalnie odbijają się na skórze. Warto wiedzieć, jakich błędów nie popełniać i na czym się skupić podczas golenia, by nie doprowadzać do podrażnień skóry.

Jak wybrać koreańskie kosmetyki do pielęgnacji dla mężczyzn?

Pierwszą kwestią jest odpowiedni dobór kosmetyków. Jest to kluczowe, by móc skutecznie się golić. Słabej jakości kremy do golenia mogą nie dawać rady z nawilżeniem, a to sprzyja powstawaniu efektowi szarpania zarostu oraz skóry przez ostrze żyletki. Prowadzi to do powstawania licznych i bardzo nieprzyjemnych zadrapań, które ponadto mogą zaowocować wdaniem się lekkiego zakażenia. Chcąc tego uniknąć, należy stosować zawsze ostrą żyletkę, którą należy regularnie wymieniać, a także zwrócić uwagę na to, czy krem lub pianka do golenia odpowiednio spełniają swoje funkcje.

Jeśli już dojdzie do zadrapań lub zacięć, należy je zdezynfekować. Tradycyjnymi metodami można to zrobić, używając środków, takich jak:

  • woda po goleniu,
  • balsam po goleniu,
  • toniki oczyszczające.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że środki te dobrze dezynfekują jednak bazą zazwyczaj jest alkohol. Trzeba się liczyć z tym, że mogą wysuszać skórę oraz powodować uczucie pieczenia. Alternatywą jest użycie kosmetyków męskich z wyższej półki, które stawiają na surowce naturalne. Kosmetyki te łączą w sobie składniki o działaniu przeciwzapalnym, kojącym i dezynfekującym. Zapewnia to podstawę do odpowiedniej kondycji skóry. Warto zadbać także o odpowiednie nawilżenie za pomocą kremów i serum.

Balsamy po goleniu – dlaczego warto je stosować?

Na rynku dostępne są specjalne kosmetyki męskie do stosowania po goleniu. Tak naprawdę balsam to już trochę przestarzała nazwa. Obecnie na rynku znajdziemy szereg emulsji, kremów a nawet serum spełniających ważne funkcje. Łączą one w sobie właściwości wskazane w tego rodzaju użytkowaniu – łagodzą i dezynfekują. Najlepiej wybierać takie, które są produkowane na bazie naturalnych surowców. Ponadto trzeba dobrać „baslam” odpowiedni, dla swojego rodzaju skóry, w zależności od tego, czy ma się skórę suchą, czy przetłuszczającą się. Najlepiej kiedy produkt spełnia obie funkcje zarówno nawilża jak i reguluje pracę gruczołów łojowych. Przed goleniem należy też dobrze umyć twarz lub oraz użyć toniku oczyszczającego. Znacząco poprawia to komfort golenia i minimalizuje szanse na podrażnienia i zapalenia skórne.