Maska w płachcie

Stosowanie masek do twarzy stanowi dla wielu kobiet i mężczyzn sposób na uzyskanie lepszego wyglądu.  Jest to również forma relaksu w ciągu dnia. Wtedy można przez 15 minut niczym się nie przejmować i zatopić w medytacji. Jest to również chwila dla siebie o którą tak trudno w dzisiejszym szybkim świecie. Do niedawna maska kojarzyła się tylko z formą „kremu” „glinki” lub innej mazi nakładanej na twarz. Jednak od kilku lat jednym z najchętniej wybieranych produktów jest koreańska maska w płachcie. Wynika to z komfortu użycia oraz skuteczności tego rodzaju kosmetyku.  Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego modelu – istotne jest to, aby dana maska została dobrze dopasowana do potrzeb naszej skóry i jednocześnie była skuteczna.

Dlaczego koreańska maska w płachcie?

Maska w płachcie charakteryzuje się tym, że zawarte w niej substancje o wiele łatwiej i skuteczniej wnikają w głąb skóry i gwarantują tym samym lepsze efekty. Dodatkowo sam materiał maski potrafi mieć szereg właściwości, które pozytywnie działają na skórę. Na rynku można znaleźć maski wykonane np. z katechin, które mają zdolności wyłapywania metali ciężkich.  Kosmetyki to jednak przede wszystkim dogłębne nawilżenie oraz oczyszczenie twarzy, które o wiele trudniej jest uzyskać przy użyciu standardowych maseczek.

Wilgotny materiał jest w stanie nie tylko zapewnić lepsze wchłanianie esencji, jaką nasączona została maseczka w płachcie – ale także przez te kilkanaście minut jednocześnie chroni naszą skórę przed czynnikami z zewnątrz, które mogłyby zniwelować efekt jej zastosowania. Jednym z największych problemów tradycyjnych maseczek jest to, że w kontakcie z otoczeniem mogą tracić one swoje cenne właściwości dodatkowo często komfort użycia jest bardzo niski.

Dla kogo?

Koreańskie maski w płachcie sprawdzą się w przypadku każdej cery. W szczególności zalecane osobom, które mają problemy z nadmiernym wysuszeniem skóry – w tym przypadku bliski kontakt z materiałem spowoduje, że różnica będzie widoczna już po jednym użyciu. Warto szukać masek o konkretnych zastosowaniach. Obecnie dostępne są już m.in. maseczki przeciwzmarszczkowe, nawilżające, oczyszczające czy regenerujące skórę. Będą one stanowić dobre uzupełnienie stosowanych kremów i serum. Dodatkowo dostępne są już maski łączące w sobie aromaterapię pozytywnie wpływającą na umysł oraz skuteczne działanie na skórę. Stosując koreańskie maski w płachcie należy pamiętać aby podążać za instrukcją. Pamiętajmy, że:

– nie stosujemy maski wielokrotnie

– nie trzymamy płachty na twarzy dłużej niż jest opisane w sposobie użycia nawet  jeśli maska nie jest do końca sucha

– stosujemy maski regularnie

Jeszcze jedna pozytywna cecha tych produktów jest taka, że doskonale sprawdzają się na kobiece wieczory SPA. Jednak coraz częściej sięgają po nie również mężczyźni co tylko cieszy.