Kosmetyki organiczne Ruhaku

Kosmetyki naturalne i organiczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jedni podchodzą do nich sceptycznie, tłumacząc ich popularność modą na produkty „bio”. Inni zachwalają ich skuteczność i bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, którzy z nich mają rację? Z tego artykułu dowiesz się, czy warto stosować kosmetyki naturalne.

Kosmetyki naturalne a organiczne – definicja

Wokół kosmetyków naturalnych i organicznych narosło sporo mitów. Czy każdy kosmetyk naturalny jest organiczny? Czy kosmetyki naturalne są dużo lepsze od tych konwencjonalnych? Jaka jest skuteczność i bezpieczeństwo kosmetyków naturalnych? Jeśli i ty głowisz się nad tymi zagadnieniami, koniecznie czytaj dalej.

Kosmetyki naturalne – co to właściwie oznacza

Jeśli chciałbyś poznać jedną precyzyjną definicję tej grupy produktów, to… musimy cię rozczarować. Tak naprawdę trudno określić, czym są kosmetyki naturalne. W najprostszym ujęciu są to produkty, w których składzie znajdziemy substancje pochodzenia naturalnego. Mogą to być składniki mineralne, wyciągi z roślin czy substancje pochodzenia odzwierzęcego. Nie wszystkie kosmetyki naturalne posiadają certyfikaty nadawane przez odpowiednie instytucje. Sam proces ich uzyskania jest stosunkowo drogi oraz – co równie istotne – nie daje pełnej gwarancji bezpieczeństwa produktu.

Co to są kosmetyki organiczne

Kosmetyki organiczne to rodzaj kosmetyków naturalnych. Najprościej mówiąc, każdy kosmetyk organiczny jest naturalny, natomiast nie każdy kosmetyk naturalny jest organiczny. Co decyduje o przynależności produktu do tej drugiej kategorii? Otóż znajdujące się w nim składniki pochodzą z kontrolowanych upraw organicznych. W przypadku kosmetyków organicznych obowiązujące standardy są dość surowe. W ich składzie zasadniczo nie znajdziemy żadnych substancji pochodzenia syntetycznego.

Czy kosmetyki naturalne są skuteczne i bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy kosmetyki naturalne są skuteczne, a przede wszystkim, czy są faktycznie bezpieczne dla naszej skóry. Jak się okazuje, pytanie nie jest bezpodstawne. Kosmetyki naturalne nie zawsze są bezpieczne. Co to oznacza w praktyce? Mimo, że produkt jest nazwany naturalnym, w jego składzie mogą pojawić się drażniące substancje pochodzenia syntetycznego.

Warto zdawać sobie także sprawę, że nie wszystkie składniki pochodzenia roślinnego są zawsze bezpieczne. Działa to również w drugą stronę. W wielu kosmetykach znajdziemy substancje syntetyczne, które nie wywierają negatywnego wpływu na kondycję naszej skóry, a wręcz działają korzystniej niż te uzyskane prosto z natury.

Czy to znaczy, że nie warto zaprzątać sobie głowy kosmetykami naturalnymi i lepiej skupić się na tańszych odpowiednikach? Wprost przeciwnie!

Jakie kosmetyki naturalne wybierać

Dobrej jakości kosmetyki naturalne są dużo skuteczniejsze od ich konwencjonalnych odpowiedników. Jak je znaleźć? Nie daj się nabrać na chwytliwe hasła reklamowe i wybierz takie produkty, które są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla twojej skóry. Przedstawiamy, jak to zrobić:

  • zawsze sprawdzaj skład kosmetyku. Wybieraj tylko takie produkty, w których na próżno szukać drażniących składników zarówno pochodzenia naturalnego jak i syntetycznego. Im więcej bezpiecznych substancji mineralnych czy roślinnych, tym lepiej dla ciebie i twojej skóry.
  • dokładnie analizuj informacje zawarte na opakowaniu. Nie daj się zwieść krzykliwym napisom sugerującym, że produkt jest bezpieczny. Pamiętaj, że nie każdy składnik naturalny działa korzystnie na twoją skórę. Sprawdzaj, czy hasła widniejące na etykiecie pokrywają się z rzeczywistością.

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować

Dobrej jakości kosmetyki naturalne są skuteczne i mają zbawienny wpływ na kondycję skóry. Stosuj je zwłaszcza wtedy, gdy borykasz się z uciążliwymi problemami skórnymi (jak trądzik, alergie czy zaczerwienienia) lub jesteś posiadaczem skóry wrażliwej bądź problematycznej. Brak konserwantów czy drażniących substancji zapachowych  korzystnie wpłynie na wygląd twojej cery oraz sprawi, że codzienna aplikacja kosmetyków będzie bezpieczna.

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i poznaj bezpieczne kosmetyki koreańskie o naturalnych składach.