Do każdego zamówienia maska w płachcie gratis ! Darmowa dostawa od 200zł

Ekskluzywne koreańskie kosmetyki

Pomagamy w doborze produktu do Twojej cery.
Zadzwoń do nas lub użyj funkcji chatu na stronie.
Negocjuj cenę lub zapytaj o aktualne oferty specjalne.

Więcej na temat koreańskich kosmetyków przeczytasz tutaj

Koreańskie kosmetyki

Koreańskie kosmetyki – skąd ich popularność oraz sukces?

Koreańskie kosmetyki z roku na rok zyskują coraz liczniejszą rzeszę fanek oraz fanów. Czy ta popularność to nie przesada? Czym różnią się azjatyckie kosmetyki od europejskich lub amerykańskich? Czy to przemijający trend? Czy warto zwrócić na nie uwagę oraz skąd wzięła się ich popularność? Postaramy się odpowiedzieć na te oraz inne pytania związane z fenomenem koreańskich kosmetyków.
To Korea wytycza trendy

Po pierwsze należy zrozumieć, że koreańskie kosmetyki to nie nowość. Azjatycki rynek kosmetyków rozwinięty jest w ogromnym stopniu i lokuje się w czołówce światowej. Od dawien dawna branża beauty patrzy w stronę Korei i Japonii szukając inspiracji oraz innowacyjności. Produkty do pielęgnacji stanowią połowę rynku kosmetyków w Korei i przewiduje się, że do końca roku 2020 wartość tego segmentu może przekroczyć 7,2 miliarda dolarów. Dla porównania wartość polskiego segmentu produktów do pielęgnacji to około 2,8 miliarda dolarów jak podaje Nielsen w raporcie przygotowanym dla Wiadomości Kosmetycznych. Tak więc branża beauty patrzy w stronę Azji od dawna, a tamtejszy rynek jest bardzo szanowany i nic nie wskazuje aby miało się to zmienić.

Książka, która wytyczyła trend.

W roku 2016 w Polsce ukazało się pierwsze wydanie książki Charlotte Cho „Sekret urody Koreanek”. Książka w bardzo krótkim czasie zyskała popularność, co można powiedzieć, że zapoczątkowało boom na azjatyckie kosmetyki. Książka tłumaczy różnice pomiędzy koreańskim, a europejskim podejściem do pielęgnacji skóry. W dużym uproszczeniu w Europie występuje tendencja do tuszowania niedoskonałości twarzy poprzez nakładanie makijażu. W Korei większą wagę przykłada się do zapobiegania i eliminowania niedoskonałości skórnych poprzez odpowiedni do tego kosmetyki. Porównanie takie podniosło rangę pielęgnacji, a koreańskie kosmetyki obecne na rynku polskim zaczęły być traktowane jako ekskluzywne i luksusowe. Polki zaczęły bardziej świadomi dbać o swoją cerę, sięgać po kosmetyki, których do tej pory nie używały takie jak oleje do oczyszczania, ampułki, sera, czy bezalkoholowe tonery. Naturalnie był to znaczący krok do rozwoju asortymentu produktów koreańskich na polskim rynku oraz wprowadzania nowych marek.
Czy warto?
W daleko idącej analogii pielęgnację skóry można porównać do dbania o swoje zdrowie. W obu tych przypadkach bardzo znacząca jest prewencja oraz systematyczność. Wiele problemów skórnych można rozwiązać poprzez odpowiedni dobór pielęgnacji oraz konkretnych w działaniu kosmetyków. Koreańska pielęgnacja to przede wszystkim rutyna i codzienna konsekwencja. Jej podstawą jest oczyszczanie skóry, zazwyczaj dwuetapowe, gdzie stosowany jest olej do oczyszczania skóry oraz kosmetyk na bazie wody. Takie podejście pozwala na usunięcie tłustych zanieczyszczeń i dokładne oczyszczenie porów, a to dopiero początek. Cały proces opiszemy jednak w osobnym artykule, ponieważ warto jest przyjrzeć się mu bliżej.

Odpowiadając na pytanie koreańska pielęgnacja rozwiązała wiele problemów skórnych u różnych osób takich jak trądzik, nadprodukcja sebum, przebarwienia oraz wiele innych. Wniosek jest więc jeden, zdecydowanie warto spróbować a koreańskie kosmetyki mają jeszcze wiele do zaoferowania.
Czym azjatyckie kosmetyki różnią się od europejskich czy amerykańskich?
W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na świadomość konsumentów. Analizowanie składów oraz efektów jakie dają poszczególne składniki kosmetyków to standard w Korei. Wymusza to na producentach dbanie o naturalność, bezpieczeństwo i skuteczność produktów. Rynek kosmetyczny w Korei charakteryzuje się bardzo dużą konkurencją, co również przekłada się na wysoką jakość większości produktów. Korea wiedzie prym w poszukiwaniu nowych innowacyjnych rozwiązań oraz oryginalnych składników co również przekłada się na skuteczność ich kosmetyków. Wszystko to sprawia, że wśród kosmetyków koreańskich możemy znaleźć marki, które dają podobne lub lepsze efekty jak luksusowe kosmetyki znanych marek, jednak w korzystniejszej cenie. Stosunek ceny do jakości to kolejny argument przemawiający na korzyść kosmetyków z tego rejonu świata.

Ekskluzywne kosmetyki koreańskie w sklepie internetowym 4 Seasons Beauty

Tworząc sklep internetowy 4 Seasons Beauty chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie kupicie luksusowe kosmetyki koreańskie wyróżniające się jakością, ciekawą filozofią, zastosowaniem oraz bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Produkty, które wybieramy przetestowaliśmy na własnej skórze widząc pozytywne efekty ich działania. Są to wyjątkowe i skuteczne kosmetyki, które można bez problemu porównać z popularnymi markami kosmetyków ekskluzywnych i luksusowych dostępnych na rynku europejskim. Mamy nadzieję i wierzymy, że zarówno kobiety jak i mężczyźni znajdą w naszym sklepie produkty, które rozwiążą ich problemy skórne oraz poprawią komfort życia, zapewniając przy tym odrobinę luksusu.

Azjatyckie kosmetyki hasła kluczowe

Koreańska pielęgniacja w 10 krokach

Pielęgnacja

Produkty stosowane w koreańskiej pielęgnacji

Produkty